Chcete získat pilotní průkaz pilota kluzáků?

Pokud je Vaše odpověď na otázku z nadpisu článku kladná, pak jsou tyto řádky určené právě Vám. Létat může každý, kdo je zdravotně způsobilý (potvrzení od leteckého lékaře) a je mu alespoň 15 let.

Letošní hlavní letecká sezóna končí, ale začíná období, kdy je možné zahájit výcvik pilota kluzáků teoretickým školením. Pro zahájení praktické letecké činnosti je nutné absolvovat 40 hodin teoretické výuky v předmětech jako je meteorologie, navigace nebo stavba letadel.

Kdo projde přes teorii, začne na jaře s výcvikem a bude-li přát počasí, koncem léta už nový žák poletí první sólo let. Na podzim, po zdárné pilotní zkoušce, získá pilotní průkaz. Pokud se počasí nepovede - dolétáme výcvik v dalším roce.

 

 

 

Máte-li zájem stát se pilotem kluzáků, prosím, pošlete nám do 20. 12. 2017 na níže uvedenou e-mailovou adresu Vaše jméno, datum narození, město bydliště a kontakt na Vás (e-mail nebo telefon). Začátkem ledna 2018 bychom Vás informovali o termínu první informativní schůzky k zahajovanému výcviku. Schůzka by se uskutečnila v druhé polovině ledna 2018 (sobota nebo neděle kolem 9,30 hodin).

Poslední, ale důležitá informace - výše platby za výcvik. Bohužel částka může 

být pouze informativní, neboť každou odlétanou hodinu je třeba zaplatit a odlétané hodiny závisí nejen na povinné osnově výcviku, ale i na šikovnosti žáka. Podle našich zkušeností do prvního sólo letu Vás výcvik přijde na částku asi 14 tis. Kč, do pilotní zkoušky prolétáte přibližně 25 tis. Kč. Není nutné platit vše předem, první záloha je splatná při zahájení teorie ve výši 2500 Kč a pak následují zálohy dle odlétaných hodin. Přesnější informace Vám předáme na informativní schůzce v lednu 2018.

Těšíme se na Vás.

Za Aeroklub Most

Lucie Pešková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.